Popis okolí

Penzion se nachází v klidné krušnohorské přírodě v nadmořské výšce okolo 800 m n.m. Okolí je ideální pro pěší turistiku, cyklovýlety a v zimně na běžky na upravované běžecké tratě. V dosahu cca 10ti minut se nacházejí tři lyžařské areály. Dva jsou na německé straně, tj. Rehefeld a Altenberg a největší středisko v dosahu je skiareál Bouřňák. V Altenbergu lze mimo jiné navštívit bazány a sauny, jež jsou součástí rehabilitační kliniky Raupennest.  Oblíbený cíl výletníků je také vodní nádrž Fláje.

Snadno se lze dostat na místa, odkud jsou překrásné výhledy na podkrušnohoří. Ať už je to vrchol Loučná, Vlčí Hora, Stropník, Bouřňák, Vitiška, Cínovec nebo Komáří Vížka, kam vede z Krupky lanovka. Penzion Florian se nachází přímo u konečné stanice Moldavské dráhy.

Lze se například pohodovým sjezdem na kole dostat do města Osek do místního kláštera, popřípadě pivovaru. Pak právě vlakem vyjet zpět na Moldavu. Typické pro celou tuto oblast jsou krásné lesy, pláně a rašeliniště. Například to Cínovecké nebo Grünwaldské. Nejbližší větší město jsou Teplice. Na německé straně pak Drážďany. Ty jsou vzdálené cca 50 minut autem.